organizator
Polski PEN Club
współorganizator
Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej
miejsca
Większość wydarzeń organizowanych w ramach festiwalu Warszawa Wierszy odbędzie się w Domu Literatury / Krakowskie Przedmieście 87/89.
Pozostałe miejsca festiwalowe:
Księgarnia Państwowego Instytutu Wydawniczego / Foksal 17
Księgarnia Czarnego / Jana Pawła II 45a/56
schody wierszy / Bugaj – Brzozowa
wstęp
Na wszystkie wydarzenia festiwalu Warszawa Wierszy wstęp jest bezpłatny. Na wybrane wydarzenia – oznaczone w programie – obowiązują zapisy (linki do zapisów znaleźć w zakładce program – przy opisach poszczególnych wydarzeń).
nagrania, zdjęcia
Nagrania wydarzeń będą pojawiały się na kanale YouTube festiwalu i na stronie: facebook.com/WarszawaWierszy.
W trakcie wydarzeń festiwalowych będą wykonywane zdjęcia, które później zostaną zamieszczone w materiałach promocyjnych (głównie na stronie festiwalu i w mediach społecznościowych). Biorąc udział w wydarzeniach festiwalu Warszawa Wierszy wyrażacie Państwo zgodę na ich zamieszczenie.
wystawy
w przestrzeniach Domu Literatury / Krakowskie Przedmieście 87/89
Pogranicze / grafiki: w obliczu wojny / poezja i obraz
poeci w Warszawie / Venclova
tatuowanie miasta
schody wierszy / schody łączące ul. Bugaj z ul. Brzozową na Starym Mieście
poeci w Warszawie: Lechoń / witryny Domu Literatury
Czyżewski: dopóki / słupy ogłoszeniowe w przestrzeni Warszawy
podaruj wiersz
Prowadzona wspólnie z Fundacją im. Zbigniewa Herberta akcja przypominająca, że wiersz – jako słowo wolne, właściwie użyte, ocalające – jest czymś cennym i może stać się darem, dlatego uczestników akcji zachęcamy do odręcznego przepisania wiersza i podarowania go komuś, dla kogo może to być ważne (więcej informacji: teatrnn.pl/podaruj-wiersz.pl i giftapoem.pl).
alfabety
Gości Warszawy Wierszy zaprosimy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu (realizowanym przez Polski PEN Club we współpracy z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, Ośrodkiem „Pogranicze” w Krasnogrudzie i Fundacją im. Zbigniewa Herberta), które zmierza do stworzenia biblioteki odręcznie spisanych alfabetów możliwie wielu języków.
W ramach tego przedsięwzięcia pisarzy z całego świata zapraszamy do odręcznego przepisania na specjalnie przygotowanych kartach: alfabetu ich rodzimego języka oraz napisanego w tym języku wiersza lub fragmentu prozy (więcej informacji: teatrnn.pl/arka-liter).
wiersze za 5 dwunasta
Regulamin konkursu jednego wiersza: do pobrania.